Parkiet

Prawidłowo wykonana podłoga z parkietu jest trwała, zdrowa, zapewnia doskonałą izolację cieplną.
Dzięki temu, że może być wielokrotnie odnawiana, posłuży Państwu wiele lat.
Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem parkietu oraz profesjonalnym doradztwem zakresie jego doboru, wykonania, wykończenia i konserwacji.
W ofercie parkiet w wielu gatunkach i klasach, również parkiet na ogrzewanie podłogowe.

W sprzedaży posiadamy parkiety tradycyjne, produkcji krajowej oraz parkiety egzotyczne, wykonane z drewna pochodzącego z Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Parkiet tradycyjny

Parkiet tradycyjny, to parkiet wykonany w całości z jednego gatunku drewna.

  • dębowy
  • jesionowy
  • czereśniowy
  • jaworowy
  • bukowy

Parkiet warstwowy

Parkiet warstwowy składa się z dwóch warstw litego drewna – podkładowej oraz nawierzchniowej, połączonych klejem. Dzięki szlifowaniu i lakierowaniu klepek już na etapie produkcji jest gotowy do użytkowania bezpośrednio po jego ułożeniu.

Parkiet egzotyczny

Drewno gatunków egzotycznych posiada niespotykaną wśród krajowych gatunków kolorystykę oraz wygląd. Możemy wybierać pośród drewna bardzo ciemnego jak lapacho, merbau, jatobę, wenge, palisander, morado sucupira przez zbliżone do naszego dębu, iroko i tauari, po jaśniejsze gatunki jak doussie, teak, zebrano.
Drewno pochodzi z Azji: merbau, teak, palisander, akacja indonezyjska, zebrano, Afryki: afromosia, doussie, iroko, badi, wenge, Ameryki Południowej: lapacho, jatoba, tauari, sucupira, cabreuva, grapia, morado oraz orzech południowo amerykański.
Parkiet egzotyczny jest obecnie bardzo modny i charakteryzuje się dużą twardość oraz stabilnością przy zmianach wilgotności.

Zapraszamy do naszego sklepu w Rybniku przy ul. Młyńskiej 13/2

Bezpłatna wycena usług parkieciarskich.

Do 30 km dostawa towaru gratis !